پشتیبانی

کانال تلگرام ما
امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
Fa | En
شما اینجا هستید : صفحه اصلی  -> مطالب علمی >
مطالب علمی
هواسازهای مدل komfort با سیستم کنترل اتوماتیک S21
این سیستم دارای قابلیت های گسترده ای برای تنظیم تجهیزات تهویه و حالت های عملکرد آن برای مدیریت تهویه یک خانه هوشمند را فراهم میسازد .  
معرفی استاندارد IPX
IP کدهایی است که توسط کمیته بین المللی تعیین شده است . طبق گفته سازمان این کدها به عنوان یک سیستم طبقه بندی درجه حفاظت رطوبتی و (IEC) الکتروتکنیک گرد و غبار و تجهیزات الکتریکی طراحی شده اند .
تفاوت بین هواکش سانتریفیوژ فوروارد و بک وارد
هر یک از شش نوع پروانه های رادیال دارای مزایا و معایبی می باشند که آنها را برای عملکرد در برخی از کاربردها مناسب می سازد. در این مطلب به تفاوت بین هواکش سانتریفیوژ فوروارد و بک وارد میپردازیم . 
۶ نکته مهم در خرید هواکش
به دلیل وجود رطوبت شدید در حمام، حتما باید راه خروجی برای آن تدارک دید تا مانع از ایجاد نم، زنگ زدگی شیرآلات و نیز رشد قارچ ها گردد. یکی از بهترین راههای خروج رطوبت از حمام نصب یک هواکش مناسب است.
هواکش
در این مقاله میخواهیم درباره هواکش و کاربرد آن و همچنین انواع هواکش صحبت کنیم .  برای حرکت هوا در یک سیستم تهویه و غلبه بر افت فشار موجود در مسیر ( طول مسیر ، دریچه ، فیلتر و ... ) نیاز به انرژی است . 
انتخاب اگزاست فن
طراحی سیستم تهویه با کارکرد سالم و درست ، یک شرط اساسی برای تولید هوای تازه و یا خروج هوا میباشد . و این موضوع در صورت یادگیری اصول اولیه قابل انجام میباشد .
پرده هوا
دستگاه پرده هوا وسیله ای است که عمدتا در بالای درب نصب میگردد . این دستگاه بوسیله دمیدن هوا با سرعت بالا در زمانیکه درب باز است برای جدا کردن دو فضا از یکدیگر و همچنین جلوگیری از ورود حشرات و گردو غبار و دیگر آلاینده های  موجود در هوا به محیط داخل مورد استفاده قرار میگیرد .
اگزاست فن
اگزاست فن Exhaust fan ، دستگاهی است که برخلاف فن های دمنده ، هوا را مکش کرده و از محیط خارج میکند . ساده تریناگزاست فن ها ، هواکش های آشپزخانه هستند . اگزاست فن ها معمولا در دوحالت گردش هوا و یا خروج هوا مورد استفاده قرار میگیرند.   
پرده های دودبند و پرده های آتش بند
برای مدیریت دود در پارکینگ های بزرگ و همچنین ساختمان های صنتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد ، این پرده ها که از سقف به صورت مخفی تعبیه شده اند در مواقع لازم تا ارتفاع یک متر الی یک متر و ده سانتی متر ( بستگی به نوع طرح دارد ) پایین آمده و با توجه به طراحی سیستم بسته به آن که نیاز به زون بندی و یا هدایت دود طبق طرح پیش بینی شده داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد .
جت فن
در این مطلب به توضیحاتی در مورد جت فن های پارکینگی و نحوه محاسبات آنها میپردازیم 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد نمایندگی بلابرگ در ایران محفوظ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح